Nepromokavou bundu máme ve své výbavě téměř každý. Ale co nepromokavé kalhoty? Používáte je? Nám se před rokem do rukou takové nepromoky na testování dostaly. Jak dopadly? Tak o to se s vámi s radostí podělíme.

Váha 142 g
16. 10. 2017
Dag Raška

KALHOTY PATAGONIA ALPINE HOUDINI

Ten, kdo nás dlouhodobě sleduje, jistě zaznamenal, že velice často používáme vybavení firmy Patagonia. Já osobně jsem zde již psal o tom, že to je má asi nejoblíbenější značka a je to především díky kvalitě jejich produktů a jejich dlouhé životnosti. Obstály v našem testu i kalhoty Alpine Houdini? Všechno pěkně popořádku.

Houdini jsou vyrobeny ze dvou typů materiálů. Hlavním materiálem je 2,5 vrstvý nepromokavý a prodyšný materiál přímo z dílny Patagonia s názvem H2NO Performance Standart. Na zadní části je použitý 2,5 vrstvý pružný a vysoce odolný ripstop nylon a stejný materiál je použit i na vnitřní straně v oblasti kotníků. Střih je naprosto jednoduchý a účelný, žádné extra vychytávky na nich nenajdete. Pružný pas s vnitřním stahováním, pružné manžety zakončují nohavice,  které jsou opatřeny patentky na nastavení šíře nohavic. Kalhoty disponují jednou kapsou vybavenou voděodolným zipem YKK, která zároveň slouží ke sbalení. Po sbalení najdete na vnější straně poutko, díky kterému lze v kombinaci s karabinou mini balíček kamkoliv přidělat. Já toto poutko nepoužívám, protože zabalené kalhoty jsou tak malé, že je umístíte kam chcete a bez problémů. Karabina je zbytečná váha navíc. Kalhoty jsou velice lehké. Ve velikosti M váží pouhých 142g (osobně váženo). 

Funkčnost kalhot je na jedničku. Ve chvíli, kdy přijde náhlá změna počasí, jsou v mžiku vybalené, ale pak nastává trošku problém, jak je rychle na sebe dostat. Z důvodu absence zipů na nohavicích, vám nezbude nic jiného, než-li sundat boty. Jinak se do nich nedostanete. Za mně malé mínus, ale opravdu jen malé, protože ve chvíli, kdy je na sebe nasoukáte, téměř okamžitě ucítíte, jak kaťata zadržují vaše tělesné teplo. Nepromokavost je znamenitá, ale s prodyšností jsou kalhoty trochu na štíru. Je to prostě daň za nepromokavost. Pokud budete mít gatě na sobě a budete ve své cestě pokračovat, tak už po určité chvíli budete cítit, že jste lehce opocení, ale v teple. Za výhodu považuji, že když přestane pršet, zastavíte, sundáte kalhoty, vyklepete je a špinavé a vlhké je sbalíte do vnitřní kapsy a přitom nemusíte mít strach, že si od nich navlhčíte nebo ušpiníte další výbavu. Dalším příjemným zjištěním bylo, že pokud si kalhoty necháte na sobě, tak díky vašemu tělesnému teplu začnou velice rychle na těle usychat. Super vlastnost.

Patagonia Houdini mi prostě slouží jako poslední záchrana před nepřízní počasí a pokud k nim takto budete přistupovat, tak vaše spokojenost bude maximální.

Diskuse