Jsem muž středního věku a jako takový mám rád své pohodlí. Hlavně v noci. Rád se vyspím pohodlně. Pomůže mi k tomu polštářek od firmy Sea to Summit Aeros Pillow Ultralight Regular?

Cena 800
Váha 57 g
29. 01. 2018
Dag Raška

POLŠTÁŘ SEA TO SUMMIT

Přiznám se vám, že již od počátku mého bikepackingového života jsem sebou vozil polštář. Pravda, ne vždy mi to vyšlo a pak nestál můj spánek za nic. Prostě jsem zhýčkaný. Málo kdy jsem se někomu přiznal k tomu, že takovou vymoženost sebou vozím. Bál jsem se posměchu a klepání na čelo od vyznavačů ultalight cestování, u kterých rozhoduje každý gram váhy. Můj současný polštář začal dosluhovat a tak uzrála doba na to, abych si pořídil nového parťáka na noc. Volba padla na výše uvedený polštář. Chvíli jsem při výběru váhal mezi velikostí large a regular a protože kolega Honza jde neustále cestou snižování váhy, rozhodl jsem se, že také snížím váhu nákladu. Snad není váha polštáře 57 gramů i s obalem (váženo) příliš moc?

Polštář je vyrobený z laminovaného polyesteru 20D a je svařovaný. Svrchní část je z měkkého a především nešustivého materiálu TPU, který je na omak opravdu moc příjemný.

Jak jsem již psal, tak váha je luxusních 57 gramů a rozměry zabaleného polštáře jsou 5x7 cm. Po rozbalení a rozložení polštáře získáte rozměry 36x26 cm a maximální výška je 12 cm. K jeho nafouknutí postačí pár fouknutí. Aeros Pillow je navíc vybaven dvojitým vyklápěcím ventilem. Menší ventil slouží k nafouknutí a je navíc vybaven zpětnou klapkou, takže vzduch před uzavřením nemá šanci uniknout. Druhý, větší ventil, slouží k velice rychlému vypuštění vzduchu. Pětkrát fouknete do ventilu a máte před sebou polštář v celé své kráse. Polštář je navíc tvarovaný, ve spodní části je lehce vybraný a toto vybrání slouží k pohodlnému uložení vaši ctěné hlavy. Pokud jste zvyklí spát celou noc na zádech, tak hlava krásně na polštáři drží a díky vybrání se polštář nikam neposunuje. Spaní na zádech má ještě jednu výhodu. Tou je nafouknutí, v tomto případě se vůbec nemusíte bát nafouknout polštář téměř naplno. Něco jiného je to v případě, že se, stejně jako já, v noci převalujete z boku na bok a občas lehnete na břicho. Prostě jste rochňající se a nevydržíte v jedné pozici. Pak vězte, že si s tlakem v polštáři budete nuceni trochu pohrát. Má zkušenost je, že v tomto případě bude k nafouknutí stačit jeden až dva vdechy. Záleží na váze vaší hlavy a mozku. Pokud budete v noci potřebovat odpustit vzduch, tak velmi oceníte funkčnost ventilu. Otevřete nafukovací ventil, prstem zatlačíte na zpětnou klapku a odpustíte přesně takové množství vzduchu, které potřebujete. Nic složitého.

Závěr? Pokud potřebujete ultralehký polštář a dokážete spát v jedné poloze celou noc, tak potom pro vás může být Aeros Pillow tou správnou volbou. Jestliže se převalujete, tak volba tohoto polštáře stojí za zamyšlení.

Výhody:

  • váha a rozměry
  • zpracování

Nevýhody:

  • nutnost hraní si s tlakem, pokud se převalujete

Diskuse