Dag Raška 4. 10. 2016

Pamatuji si, že téměř jako první co jsem psal byla recenze na batoh a tenkrát jsem se zařekl, že nikdy žádný další batoh testovat nebudu. Nikdy neříkej nikdy.

Pamatuji si, že téměř jako první co jsem psal byla recenze na batoh a tenkrát jsem se zařekl, že nikdy žádný další batoh testovat nebudu. Nikdy neříkej nikdy.

Před nedávnem jsem si u české firmy Rebelt nechal vyrobit na zakázku řidítkovou brašnu na fotoaparát a současně s ní jsem si pořídil i batoh. Důvodem bylo mé dojíždění do práce a potřeba vozit s sebou vybavení jako je notebook, poznámkový blok, foťák, oblečení a další věci. Ano, když jsem jel do práce bez techniky pouze s oblečením, tak mi stačila pouze podsedlová brašna, ale v poslední době jsem s sebou potřeboval vozit více věcí než byla podsedlovka schopna pojmout. A přeci jenom do ní narvat notebook, dobíječku a foťák mi nepřipadalo jako dobrý nápad z důvodu obav o bezpečnost. Po týdnu ježdění s batohem Ghost X, tak zní název, jsem při jedné cestě z práce najednou zjistil, že ač jezdím celý týden s batohem na zádech, tak si jeho přítomnost vůbec neuvědomuji. To mě dost zarazilo neboť vždy, když jsem musel absolvovat nějakou cestu s batohem, tak mi tento dal náležitě najevo, že na mých zádech je. U Rebelt Ghost X tomu tak není.

Nedokáži říci proč tomu tak je, ale v mém případě o jeho přítomnosti na zádech svědčí pouze propocené tričko. Nyní, po třech týdnech intenzivního nošení, se stal Duch mým společníkem nejen na cestách do práce, ale i na jednodenních pěších výletech a já na něj nedám dopustit.

Batoh je to naprosto jednoduchý, ušitý z voděodolné Cordury 1000D v kombinaci s X-Pac, což je lehký nepromokavý materiál. Zavírání je rolovací, jak ho známe u brašen na bikepacking a pak již jenom zacvaknete přezku Fidlock Slider 40, která se nachází na délkově nastavitelném popruhu. Z pření strany se ještě nacházejí dvě kapsy opatřené zipy YKK. Jedna, ta menší, je umístěna ve spodní části a druhá, o poznání větší, zase ve vrchní části batohu. U zipů bych možná uvítal krycí chlopně, protože by byly lépe chráněný před vodou a občas mi do vrchní kapsy zapadl stahovací popruh. Mezi kapsami na zip se nachází dva prošité popruhy, které mohou posloužit k uchycení dalších věcí, například přilby.

Na zádech vám batoh drží pomocí popruhů, které jsou vyložené EVA pěnou a jsou maximálně pohodlné. V pase popruh na zapnutí nenajdete. Nachází se zde pouze stavitelný hrudní popruh, který se dá lehce stavět i výškově. Nejdříve jsem se bál, že mi bude popruh v pase chybět, ale opak je pravdou. Pohodlnosti batohu ještě napomáhá perfektně zpracovaná zádová část, kde se nacházejí tři polstrované části. Jedna je příčně umístěna v oblasti beder a dvě podél páteře. Na bočních částech se nacházejí kompresní popruhy a kapsy na láhve. Kapsy jsou dostatečně velké, aby pojmuly PET láhev o objemu 1,5l. Jako poslední vychytávku, kterou jsem již mnohokrát ocenil je možnost vyndat vnitřní zádovou výztuhu a použít ji jako podložku na sezení. Super nápad.

Batoh si lze objednat v několika barevných variantách a za ručně šitý batoh zaplatíte 3.690,-Kč. Kvalita zpracování je jak jinak, nežli naprosto perfektní, ale na to jsou ti, co již nějaký ten výrobek od firmy Rebelt vlastní, zvyklí.

Ještě jedna věc mi nedala spát a tou je objem. Výrobce objem neuvádí a to je přitom pro některé z nás poměrně důležité. Oprášil jsem své znalosti a objem jsem spočítal. Objem batohu je cca 20l při úplném srolovaní a 25l při úplném naplnění. To se mi zdá naprosto dostačující.

Cena
3.690,- Kč

SHARE
  • 3.690,- Kč

support: