Dag Raška 1. 7. 2024

O anglické firmě jsem v průběhu let psal několikrát a vždy veskrze pozitivně. U Restrapu je názorně vidět, že když se chce, tak lze vyvíjet a vyrábět své výrobky mimo Čínu a to se, alespoň v mém případě, cení. Nejinak je tomu u brašen ze série Race. A dnes se blíže podívám na zoubek vrchní rámové brašně o objemu dva litry nesoucí název Restrap Race Top Tube Bag.

O anglické firmě jsem v průběhu let psal několikrát a vždy veskrze pozitivně. U Restrapu je názorně vidět, že když se chce, tak lze vyvíjet a vyrábět své výrobky mimo Čínu a to se, alespoň v mém případě, cení. Nejinak je tomu u brašen ze série Race. A dnes se blíže podívám na zoubek vrchní rámové brašně o objemu dva litry nesoucí název Restrap Race Top Tube Bag.

Brašna je vyráběna v Anglii, jak jinak a vyrábí se ve třech velikostech 1,2 l/120g, 1,5 l/187 g a 2 l/239 g. Můj oblíbený popis materiálů je v tomto případě velice krátký. Hlavním materiálem, ze kterého jsou brašny vyrobeny, je voděodolný X-Pac X21, dále zde najdete YKK Aquaguard dvoucestný zip, kde jsou jezdci opatřeni oranžovými poutky, díky kterým se brašna velice dobře otvírá a zavírá i během jízdy. Vnitřní podšívka je z nylonu a má oranžovou barvu.

Uchycení na kolo je rychlé snadné a především stabilní. Hlavním, ale ne jediným důvodem jsou plastové výztuhy, které jsou vsunuty po stranách uvnitř brašny a jsou vyjímatelné. Druhým důvodem jsou úchyty na samotný rám. Naleznete zde pouze jeden dosti široký suchý zip, kterým uchytíte brašnu k vrchní rámové trubce, druhým úchytem je měkký pásek, který je opatřený zámkem. Stejný, měkčený popruh najdete i v zadní částí brašny a slouží k uchycení za sedlovku. Co semi velmi líbí, je uchycení na krk. Žádný suchý zip, ale elastický popruh a háček, snadné a rychlé. Snad se brzy nevytahá(i když asi ne, protože brašnu mám už skoro rok a stále funguje). V přední vnější části se ještě na bocích nachází elastické síťované kapsy. Do kterých se na každou stranu vejde po jednom balení Olomouckých syrečků. 

Uvnitř brašny je na jednom boku elastický popruh, kam lze zasunout třeba mobilní telefon. Co mi uvnitř chybí, je vnitřní přepážka, kterou by se dala brašna rozdělit na dvě části. Je to škoda, protože v rámové brašně tato možnost existuje (budu o ní psát v dalším článku). Dále mi zde chybí otvor na vyvedení kabelu, třeba k powerbance. Výrobce má nafoceno, že vyvádí kabel zipem, ale to mi nepřijde jako šťastné řešení, protože brašna je sice vyrobena z nepromokavého materiálu, ale díky švům je pouze voděodolná, a tak by v případě deště mohla voda natéct po kabelu dovnitř. Jak jsem tedy již zmínil, brašna je pouze voděodolná, ale na druhou stranu musím říct, že nikdy jsem v jejím vnitřku nenašel kaluž. Pouze byly věci, v ní uložené, vlhké, ale nikdy promočené. No, ruku na srdce. Málokterá vrchní rámovka je nepromokavá, většinou bývají voděodolné. Výrobce ještě uvádí, že je top tube bag opatřen reflexními prvky, ale to teda sorry, našel jsem pouze boční nápisy, které jsou vyvedeny reflexní barvou. 

Ač mám k brašně pár výtek, tak to není nic, přes co bych se nedokázal přenést a kvůli čemu bych Restrap Race Top TubeBag vyřadil ze svého vybavení. Rozhodně ne. Baví mě totiž její stabilita na rámu, která je i při plném zatížení vynikající a jen tak ji něco nerozhodí. A hlavně to není made in china a to já cením. Dalším důvodem k nevyřazení je kvalita zpracování, která je perfektní. Vlastně jsem nikdy z výrobky Restrap neměl jeden jediný problém. Tak ať jim to vydrží. 

V příštím článku zůstaneme u firmy Restrap a podíváme se na zoubek rámové brašně. A to ze stejné série Race. 

Pozitiva
  • kvalita
  • stabilita
  • objem
  • vyrobeno v Anglii
Negativa
  • chybí možnost vnitřního rozdělení
  • není otvor pro kabel

Cena
2.230,- Kč

Hmotnost
239 g

Rozměry
2 l

Materiál
X21

SHARE
  • 2.230,- Kč
  • 239 g
  • 2 l
  • X21

support:
inzerce inzerce