Dag Raška 16. 1. 2017

Konečně udeřila v našich krajích zima a s ní přichází otázka jak chránit své ruce při zimním touláním se přírodou. Řešením by pro vás mohly být návleky na řidítka od americké společnosti 45NORTH zkráceně 45NRTH.

Konečně udeřila v našich krajích zima a s ní přichází otázka jak chránit své ruce při zimním touláním se přírodou. Řešením by pro vás mohly být návleky na řidítka od americké společnosti 45NORTH zkráceně 45NRTH.

Firma 45NRTH se dlouhodobě zabývá právě doplňky určenými primárně do nízkých až mrazivých teplot. Před nějakou dobou jsme zde měli recenze na zimní obuv, dnes přicházíme s recenzí návleků na řidítka prodávajících se pod názvem Cobrafist.

Návleky jsou vyrobeny z kombinace několika materiálů. Z vnější strany jsou vyrobeny z větru a vodě odolného materiálu 600D Poly, na podšívku je použit materiál 68D LightWeight Poly a jako zateplení slouží osvědčený PrimaLoft 400g Eco Gold. To je k použitým materiálům a nyní se dostávám k tomu nejdůležitějšímu a to jak fungují v praxi.

Montáž je poměrně lehká a dobře vymyšlená. V první řadě musíte vyndat špunty z řidítek, potom nasunete návlek a do konců řidítek umístíte přiložený roztažný špunt, kterým naprosto pevně a hlavně stabilně návleky uchytíte. K zašroubování a utažení se používá imbus a to značně malý (rozměr bohužel nevím, ale je to fakt prcek), ale od minulého roku se používá větší imbusový klíč. Pak už jenom nasadíte na řidítka pěnovou vložku, přetáhnete návlek, zapnete zip a vše ještě zajistíte suchým zipem. Je nasazeno a může se vyrazit.

Předem vás musím upozornit, natáhněte si opravdu nějaké lehké rukavice a teplejší si přibalte, protože pokud si vezmete pouze teplé, tak se v návlecích doslova a do písmene upečete. A to i při teplotách okolo mínus dvaceti stupňů (odzkoušeno). Já pro jízdu používám pouze tenké merino rukavice a v brašně vozím teplejší rukavice pro případ, že zastavuji na vaření nebo pauzu. Při zastavení určitě návleky zatáhněte, aby vám zbytečně nevymrzly. K utažení slouží jednoduché zadrhovací šňůry umístěné na spodní straně. Se zatažením si trochu pohrajte, protože pokud si je moc utáhnete, tak se vám do nich bude hůře dostávat a co hůř, při případném pádu ruce určitě nestihnete vyndat. Mě se několikrát stalo, že jsem se válel na boku v hlubokém sněhu nebo na ledu, ruce vražené hluboko uvnitř návleků. V hlubokém sněhu vás takováto nehoda pobaví, na ledu to až taková zábava není. Po nějaké době užívání naleznete optimální utažení a už vám tyto někdy trapné, jindy bolestivé nehody, hrozit nebudou. Z vnější části návleků se ještě nachází zipy pro případné otevření ventilačních otvorů pro případ, že je uvnitř už opravdu nesnesitelné teplo. Je to praktické a účinné.

Vozíte rádi na zimní výpravy čokoládu, sójový suk nebo nějakou jinou pochutinu? Už se vám stalo, že jste takovou lahůdku vytáhli z kapsy, s chutí se do ní zakousli a málem si na ní vylámali zuby? S tím je konec. Návleky, a to oba, jsou vybaveny vnitřní síťovanou kapsou, do které tyto dobrůtky vložíte a díky teplu vám nezmrznou.

Řazení a brzdění v návlecích nic nepřekáží a vše funguje tak jak má. Co se týká větru odolnosti, tak ta je dokonalá a voděodolnost je více než dostačující. Za celou dobu užívání (dva roky) se mi nestalo, že bych měl v návlecích mokro a to jsem mnohokrát absolvoval jízdy za velice mokrých podmínek. Prostě ani kapka. Jednoduše voděodolnost za jedna.

Cobrafist je zkrátka a jednoduše řečeno doplněk, který by vám, v případě že trpíte na prochládání rukou, neměl ve výbavě chybět a já ho mohu jenom doporučit. 45NRTH odvedli perfektní kus práce, což mě u nich ani moc nepřekvapuje.

Pozitiva

teplotní komfort

voděodolnost

způsob uchycení

kapsy na dobroty

Negativa

trapné, ale nenalezeny

Cena
3.500,- Kč

SHARE
  • 3.500,- Kč

support: