Jan Žďánský 15. 10. 2018

Na jaře Acepac představil inovovanou řadu osvědčených brašen a spolu s ní jednu novinku. Tou byla malá řidítková brašna Flask Bag, která doplnila stávající “kokpitovou” nabídku Bottle Bagů.

Na jaře Acepac představil inovovanou řadu osvědčených brašen a spolu s ní jednu novinku. Tou byla malá řidítková brašna Flask Bag, která doplnila stávající “kokpitovou” nabídku Bottle Bagů.

Flask Bag zaujme na první pohled svým tvarem. Na vnitřní straně řidítek jsme zvyklí vídat válcové pytlíky různých průměrů, ale hranatých brašen je méně než šafránu. Tedy abych byl přesný, Flask Bag má oválné dno, ale jeho konstrukce je celkem měkká a po upnutí mezi řídítka a představec získá alespoň vrchní část spíš obdélníkový tvar. Design nezapře inspiraci armádní sumkou. Je totiž navržen jako pouzdro pro Pinguinovu tritanovou verzi vojenské čutory o objemu 1L. Tím je zodpovězena i otázka objemu brašny. Nicméně láhev není součástí balení. Nepovažuji to za vyloženě zásadní problém, protože z vlastní zkušenosti vím, že na řidítkách vozí pití opravdu minimum lidí. Síla Flask Bagu je hlavně v univerzálním využití a to právě díky jeho tvaru a velikosti. Navíc má Flask Bag ještě jednu malou legrácku v podobě čelní kapsy na přezku.

K řidítkům se brašna upíná pomocí suchých zipů. Nechybí ani stabilizační popruh, který se upíná kolem vidlice tak, jak to známe od ostatních pohotovostních pytlíků. Pro ještě větší stabilitu je možné využít i svislá oka po stranách a zajistit brašnu k hlavové trubce. K upnutí za představec se dají použít plastová oka, ke kterým je jinak karabinami připnutý popruh pro případ, že si chcete brašnu s cennostmi hodit přes rameno a vzít ji s sebou na nákup, apod. Ale patrně necháte popruh stejně jako já doma v šuplíku. Abych to měl s výčtem uchycení ještě pestřejší, přidali v Náchodě na zadní stranu i poutko na provlečení opasku. Existuje tedy vůbec nějaká možnost jak tuhle brašnu nepřidělat?

V materiálu zůstává Acepac věrný své Ecomade Corduře z recyklovaných PET lahví. Vnitřní výztuha je z poddajné 4mm PU pěny a zelená podšívka s rukávem z lehkého polyesteru. Barva podšívky je totožná u všech barevných variant, které Acepac nabízí.  Pro případ, že by se vašemu nápoji nechtělo zůstávat v láhvi po celou dobu výletu, je na dně i malý odtokový otvor.

Já jsem celý letošní rok využíval Flask Bag především jako brašnu na foťák. Na focení je pro mě toto umístění nejideálnější. Mám tak foťák ihned po ruce a dokážu střílet snímky takřka ze sedla. Na kompakt i bezzrcadlovku jsou rozměry 8,5x13x14cm maximálně vyhovující. Nicméně jako brašna na elektroniku má značné omezení v nepříznivém počasí. Uzavírání je řešené obvyklým standardem v této kategorii brašen a to krátkým rukávem a gumičkou s jednoručním stahováním. Šusťákový rukáv bez problémů ustojí lehký déšť, ale při větších šplouchancích jsem foťák raději přemísťoval do vodotěsné řidítkové brašny (Bar Roll Bag) se spacákem. Jistota je jistota. Čelní kapsa zvládne díky uzavírání klopou podstatně větší porci vody, která je limitovaná jen odolností Cordury jako takové a případně švů.

Na Hardangerviddě se Flask Bag osvědčil kromě foťáku i jako svačinová brašna. Vejde se do něj slušná porce energie.  Sedm máslovek, pytel M&M´s a pár Španělů v županu jsem do něj naskládal bez problémů. V zimě jsem obzvlášť ocenil široký vstup, do kterého se dá zabořit ruka i v silných rukavicích. Stejně tak široká přezka na čelní kapse je v rukavicích snadno ovladatelná. Celkově mohu říct, že Flask Bag snese hrubé zacházení a nedělá mu to žádné velké problémy. Tato brašna mě vážně baví a hodně jsem si ji oblíbil ať už jako fotobrašnu, nebo objemný nosič čehokoliv.

Pozitiva
  • Tvar
  • Velikost
  • Kapsa s pojistkou
Negativa
  • Na stabilizačním popruhu bych měl radši přezku

Cena
520Kč

Hmotnost
85g

Rozměry
8,5x13x14cm

Materiál
EcoCordura

SHARE
  • 520Kč
  • EcoCordura

support:
inzerce inzerce