Jan Žďánský 2. 10. 2017

Apidura v létě představila dvě novinky ze své nepromokavé řady Dry. Obří saddle pack o objemu 17 l a malou rámovou brašnu, díky které zkompletovala celou nepromokavou řadu.

Apidura v létě představila dvě novinky ze své nepromokavé řady Dry. Obří saddle pack o objemu 17 l a malou rámovou brašnu, díky které zkompletovala celou nepromokavou řadu.

V průběhu roku už se objevila největší řidítková brašna, která nabízí 14l objemu a Acessory pocket s 5l. Kompletní řada DRY tak včetně nové 4,5 litrové rámovky poskytuje až 40,5 litru 100% nepromokavého prostoru. Celková váha této litráže činí neuvěřitelných 985g! O materiálu, ze kterého se řada Dry vyrábí, Apidura zarputile mlčí. Ani se jim nedivím. Přes extrémně nízkou hmotnost je to na dotek velice houževnatý kus “gumy”, na kterém ani po dlouhodobém používání nebývá vidět závažné opotřebení. Nepromokavosti je dosaženo díky stále se rozšiřujícímu svařování, které dobývá svět bikepackingových brašen.

Saddle Pack Dry 17l 425g

O nejmenší verzi nepromokavé sedlovky jsme již psali zde. Proto si u té největší dovolím být poněkud stručnější. Jak jsem psal, materiál je jedno velké tabu, ale u podsedlové brašny je malá vyjímka. A to u tříbodového upínacího systému, který je vyroben z protiskluzového hyalonu. Tím je vystužená i nejnamáhanější část pod sedlem. Brašna dále disponuje dvěma držáky na blikačku a malým gumicukem. Apidura zvětšila brašnu ve všech směrech tak, aby nevznikl nesmyslně dlouhý válec, který by postrádal funkčnost. To sebou nese dva malé nešvary. Jezdci se vzpěračskými stehny se budou brašny při jízdě lehce dotýkat. Vzhledem k velkému průměru a větší hmotnosti nákladu, které se dá při těchto rozměrech těžko ubránit, má brašna tendenci se kývat. Jediný problém, se kterým jsem se setkával celkem často, byl nedostatek věcí, kterými bych brašnu naplnil.

 

Frame Pack Dry 4,5l 170g

Stále ještě žhavá novinka série spatřila světlo světa v létě. Jak už to u Apidury bývá, nejdříve představila menší verzi o objemu 4,5l. Dnes už je venku i větší varianta s objemem necelých 5,5l. Frame pack má dvě komory. Levá je tenká kapsa, do které se vejde jen pár drobností ideálně skoro placatých. Pravým zipem se otevírá hlavní komora, která disponuje veškerým objemem. Uvnitř má na dělicí přepážce ještě malou kapsu na cennosti, kterou jsem s velkým nadšením použil jako peněženku. Protože závodníci do frame packu často ukládají vodní rezervoár, je v přední části připraven i vývod na hadičku. Poloha upínacích popruhů a suchých zipů je pevně dána. Jen přední zip na horní trubce má připravené dva domečky pro uchycení.

 

Handlebar Pack Dry 14l 275g

Nepromokavá řidítkovka je už taková “stará známá”, která se vozí po světě od jara. Uhlazený čistý design a minimální hmotnost se staly jejími hlavními přednostmi. Největší varianta poskytuje 14l úložného prostoru a větší se již nechystá. Možná je to škoda, protože její “stará” sestra pojme o 6 litrů víc a to se může zejména na podzim a v zimě hodit. Upínání na řidítka je to nejjednodušší možné a to dvěma popruhy procházejícími skrz plastovou brzdu. Bohužel v Apiduře stále drží silničářský styl a tak u uchycení chybí distanční podložky. Oděrem namáhaná část je opět vyztužena hypalonem. Na čelní straně se nachází reflexní logo Apidury a gumicuk. Jediné, co je na brašně navíc, jsou přezky připravené k uchycení Accessory pocket.

 

Accessory Pocket Dry 5l 115g

Pětilitrová kapsa je nedílnou součástí řidítkové brašny, protože samostatné použití neumožňuje. Její montáž je bleskurychlá a neváží skoro nic. S šířkou 8cm si zachovává štíhlý tvar, který nijak nenarušuje celkovou uhlazenost a funkci řidítkové brašny. Vstup jistí nepromokavý zip se dvěma jezdci. Uvnitř brašny je jedna síťovaná kapsa pro lepší organizaci, jinak je brašna symbolem jednoduchosti. Na čelní straně je opět reflexní logo a navíc poutko na blikačku.

SHARE

support: