Pavel Müller 17. 2. 2020

V létě mě kontaktovali z BIKE KITCHEN BRNO s plánem uspořádat BIKEPACKING WORKSHOP. Jeden telefon, pár emailů a jedna seznamovací schůzka v BKB na přípravu workshopu a tahle skvělá akce byla na světě.

V létě mě kontaktovali z BIKE KITCHEN BRNO s plánem uspořádat BIKEPACKING WORKSHOP. Jeden telefon, pár emailů a jedna seznamovací schůzka v BKB na přípravu workshopu a tahle skvělá akce byla na světě.

Foto: Pavel Müller a Jozef Rosenberger

BIKE KITCHEN BRNO

Do Brna jezdím pravidelně, ale o téhle dílně jsem nevěděl, takže jsem rád zamířil na první schůzku. Najít ji nebyl problém, venku na ulici se opravují kola a debatuje se. BKB je komunitní cyklodílna, cyklokuchyně, sdílený prostor a funguje od roku 2017,   je otevřená pro každého (každé úterý od 16:00-21:00  a čtvrtek od 17:00-19:00 hodin), a najdete ji na ulici Přízova 335/2. Můžete si zde za dobrobolný příspěvek opravit kolo, nechat si s opravou poradit nebo Vám pomůže někdo zkušenější, k dispozici jsou čtyři servisní stojany, nářadí, starší náhradní komponenty a občerstvení.

V BKB se společně tvoří, vaří, jí, baví se, pořádají se cyklovýlety, promítání, čtení knížek, workshopy…..a to všechno bez členských poplatků. Jsou otevřeni všem. BKB je i Tvoje cyklodílna.

BKB podporuje cyklodopravu, rozvoj udržitelných způsobů života, recyklaci starých materiálů, atd.  Z těchto důvodů také vzniknul workshop o bikepackingu – s myšlenkou poznávání světa na kole bez omezení a udržitelně, bez negativních dopadů na životní prostředí.

BIKEPACKING WORKSHOP

Joska R. (z BKB) po naší úvodní schůzce připravil harmonogram workshopu, dohodli jsme se jaká témata  (brašny, naše začátky, výbava, zkušenosti, tipy, atd.) budeme prezentovat , pozval Jakuba H. z CYKLOSPECIALIT na představení brašen APIDURA. Na sociální síti vytvořil událost a bylo to.

V plánovaném termínu worskopu se jako obvykle otevřela dílna BKB, začala se chystat večere, opravy kol byly v plném proudu a také se sešla skupina cyklonadšenců, kteří přijeli na workshop, převážně bez zkušeností s bikepackingem,  ale většinou již měli za sebou nějaké výlety s klasickými brašnami na trekingových kolech, nebo s batohy, takže jsme mohli začít.

Joska R. všechno uvedl, a hned jsme začali s našimi začátky, jak a kdy a proč jsme se k bikepeckingu dostali. Ukázali a vysvětlili jsme uchycení a typy beznosičových brašen ORTLIEB, co a jak kam dáváme, co vzít s sebou na přesnocák, nebo více denní výlety. Zminil jsem, že opravdu už knížku s sebou nevozím (tak jako na první velký výlet). Mluvili jsme o chování v přírodě (leave no trace) jednotlivce, skupiny. Probrali jsme jak a kde plánovat trasy, brevet jízdy (dálkové jízdy – BREVETS RANDONNEURS MONDIAUX, od 200 do 1000 km, jaké jsou možnosti navigací, dobíjení, osvětlení, funkční oblečení, spací systémy atd.

Joska R. připravil leták s QR kódem trasy pro zájemce na krátký výlet u Brna s přístřeškem, protože, a to jsme se všichni shodli, dobrodružství začíná hned kusek od domu.

Zkušení kolegové Jakub H. z CYKLOSPECIALIT a Ondra N. z BIKEBROTHERS ( účast na Italy Divide, FATBIKE CHALLANGE) přispívali do diskuze svými postřehy, zkušenostmi, radami a po výborné večeři nám představili svá gravelová kola. SALSA CUTTHROAD  a 3T EXPLORO LTD s brašnami APIDURA Expedition a Racing.   Vysvětlili proč tyto kola volili, do jakého terénu jsou určeny, jaké převody a šířky plášťů používají atd.

NA ZÁVĚR

Díky BKB za organizaci téhle povedené akce, a všem, za účast a postřehy. Dohodli jsme se, že workshop bude pravidelně každý měsíc pokračovat a nadále se budeme zaměřovat detailněji na jednotlivá temata – kola, výbava, strava atd. 

Sada brašen APIDURA je pro Vás v BKB připravena na vyzkoušení a otestování v BKB zdarma. 

BKB je pravidelně otavřena pro Vás všechny, přijďte jen tak, nebo s kolem, sami nebo se známýma, všichni jsou vítáni, protože přece cyklistika je jedna.

SHARE

support: