Dag Raška 15. 12. 2015

Každý rok řeším obutí svých věčně promrzlých noh do podzímního a jarního počasí.

Každý rok řeším obutí svých věčně promrzlých noh do podzímního a jarního počasí.

V posledních letech, kdy nám zima dvakrát se sněhovou nadílkou nepřeje, také na část zimy pokud vypadá stejně jako současný prosinec.

Myslel jsem si, že bohatě vystačím se zateplenými návleky na standardní nášlapy. Bohužel ne, protože já s tretrami sice primárně jezdím na kole, ale mnohdy jsem nucen sesednout, udělat pěknou fotku, někám vylézt a kochat se pohledem do krajiny, někdy (poměrně dost často se svým orientačním nesmyslem) bloudím a jsem nucen tlačit. Pro tento pohyb, jak jistě mnozí z vás uznají, návleky nejsou stavěny. Tedy šity. A ve většině případů vydržely pouze pár týdnů a rozpadly se. Dokonce jsem měl jedny, které se rozpadly po prvním delším dni stráveném na kole.

Proto jsem přivítal možnost obout a na vlastní nohy vyzkoušet botky od firmy 45NRTH s názvem Japanther.

Výrobce na svých stránkách uvádí, že se jedná o boty opatřené nepromokavou, ale zároveň prodyšnou membránou, s protiskluzovou podrážkou se skelnými mikrovlákny. Jaké jsou ve skutečnosti?

Boty už na první pohled působí robustně, teple a nepromokavě. Jsou vybaveny rychlostahovacími tkaničkami jejichž konec je opatřen suchým zipem, který se nalepí na vnitřní manžetu bot a přes takto uchycený konec se utáhne právě tato vnitřní manžeta. Díky tomuto jednoduchému systému nemusíte složitě hledat místo kam konce tkaniček cpát a zároveň se podstatně lépe zapíná vodotěsný zip. Poté co zapnete tento zip, tak již jenom utáhnete vnější manžetu, která je taktéž opatřena suchým zipem.

Bota se musí noze přizpůsobit což samozřejmě chvíli trvá, ale stačí pár výjezdů při kterých vám bude pršet, pořádně nohu zapotit a hle ona si sedne.

Zajímavá je i vložka. Ta je vyrobena z pěny a na spodní části je mřížkovaná a z vrchu je opatřena plstí s příměsí reflexního hliníku. Je to především z důvodů termoizolačních a musím říci, že to fakt funguje.

Při šlapání vám bota nijak nebrání v pohybu a na to jak je robustní tak je přiměřeně pružná. Chůze na kamenech je jistá, bota se nijak nesmeká a drží i na vlhkých materiálech.

45NRTH Japanther mě velice mile překvapily, opravdu kvalitní botka do nepohody. Méně příjemná je cena, která je 7800,-, ale pro toho kdo chce mít nožky v suchu, teple a nechce neustále investovat do návleků je to řešení, které se vyplatí. A vzhledem k tomu jak je bota zpracována, jak je robustní a kvalitně vypadá tomu cena zase odpovídá.

Nohy v teple a vzhůru do deště a bláta.

Cena
7800 Kč

SHARE
  • 7800 Kč

support: