Dag Raška 3. 2. 2020

Díky za kamarádku, která má stejnou zálibu v kávě jako já. Díky ní jsem se dostal ke kávě Drip it která, jak se zdá, splňuje více méně mé představy o kávě na cesty.

Díky za kamarádku, která má stejnou zálibu v kávě jako já. Díky ní jsem se dostal ke kávě Drip it která, jak se zdá, splňuje více méně mé představy o kávě na cesty.

Jsem milovník a velký konzument kávy a bez ní si den nedokážu vůbec představit. Prostě ranní šálek kávy je pro mě životně důležitý. Pokud nemám svůj černý nápoj, jsem protivný a nepříjemný. Není radno se se mnou bavit. Káva je pro mě důležitá. Bez sexu měsíc vydržím, bez kávy ne. Na svých cestách jsem to řešil různými způsoby. Kupoval jsem si kávu ze Starbucks Via, což je něco jako instantní kafe, akorát o dost lepší. Bohužel u nás je nabídka značně omezena a cena také není zrovna lidová. Většinou jsem skončil se zakoupenou mletou kávou. Lepší než nic.

Takže si asi dokážete představit mou radost, když jsem obdržel odkaz na kávu značky Drip it. Hned jsem si na internetu prohlédl nabídku a objednal sadu padesáti káv čtyř druhů. Před polednem jsem objednal a druhý den převzal balík z rukou kurýra.

Proč jsem měl takovou radost? Rád vám důvod popíšu. Káva je totiž dodávána ve filtru. Každá dávka je zabalena v sáčku s dusíkem a má poměrně rozumný rozměr 12×10 centimetrů. Uvnitř sáčku se nachází filtr a v něm 10 gramů mleté 100% Arabiky.

To není ještě nic tak zvláštního. To zajímavé je systém uchycení na hrnek. Je to tak jednoduché, že vám to po spatření vyloudí úsměv na tváři a budete si říkat: “Jak to, že mě to nenapadlo?”

Takže jaký je postup. Uvaříte si vodu, rozděláte sáček, vyjmete filtr s kávou. Sáčkem zatřepete, aby si káva sedla, poté v označeném místě odtrhnete vrchní část. Z boků filtru jsou taková papírová ouška, za která zatáhnete a nasadíte na hrnek. Pak dle návodu čtyřikrát až pětkrát zalejete filtr vodou a máte hotovo.

Manipulace je naprosto triviální a zvládne ji každý, i takové nemehlo jako jsem já. Vše je popsáno v češtině na obalu.

Příprava je skutečně jednoduchá a káva? Zatím jsem ochutnal tři a všechny mají něco do sebe a jsou vynikající. 

Nápad a provedení je naprosto skvělé. A cena? Já jsem zaplatil za padesát sáčků sedm set padesát korun. Což je patnáct korun za jednu kávu. A to mi za ten nápad, provedení, skladnost a chuť přijde přiměřené.

Jediné co mě trochu vnitřně vadí je produkování dalšího odpadu, bohužel nikde není uvedeno zda filtr je rozložitelný. On určitě je, ale jak dlouho. Na druhou stranu mám vždy po ránu více odpadu, který sebou odvážím a zbytky po uvaření této kávy se vždy někam vejdou.

Tak dobrou chuť.

SHARE

support: