Dag Raška 16. 12. 2016

Tím se pro vás může stát Evernew Titanium DX Set. Vařič na líh, lihové tablety a dřevo. Jednoduchá, ale praktická konstrukce, nízká váha, to jsou atributy, které zaujmou. Jak je to s reálným využitím se dočtete dále.

Tím se pro vás může stát Evernew Titanium DX Set. Vařič na líh, lihové tablety a dřevo. Jednoduchá, ale praktická konstrukce, nízká váha, to jsou atributy, které zaujmou. Jak je to s reálným využitím se dočtete dále.

První co vás překvapí po vybalení z krabice je fakt, že obal váží více než vlastní vařič včetně příslušenství. Šup s ním na váhu a ta ukazuje skvělých 90 g. Kompletně vše je vyrobeno z titanu a proto taková váha.

V složeném stavu je vysoký asi jako zapalovač a široký tak akorát. Složení je velice jednoduché a návod budete potřebovat pouze jednou. Vařič je tak chytře udělán, že ho špatně složit nelze. Má celkem čtyři části: samotný vařič na tekutý líh, dvě nástavby, které po složení slouží jako závětří a něco jako vložku do vrchní části, která vypadá jako proděravěná plotýnka. A jak to funguje?Bezvadně a bezchybně. Do lihového vařiče nalijete, jak jinak, líh, vložíte do spodního závětří, zapálíte , umístíte vrchní díl, vložíte plotýnku, navrch postavíte hrnec a vaříte. V lihovém vařiči jsou rysky, které označují množství paliva. Spodní označuje 30 ml a vrchní 60 ml. Věřte nebo ne, že cca na 30 ml lze uvařit jedno kafe v moka konvičce a ještě 250 ml vody. Pokud mohu doporučit, palivo nechte chvíli po zapálení prohřát a náležitě rozhořet. Mně se při prvním vaření stalo, že jsem hned po zapálení umístil hrnec nad vařič a plamen zhasl. Bylo to způsobené tím, že palivo nebylo prohřáté a ještě navíc byl hrnec ze spodní části navlhlý. S množstvím paliva experimentujte a za chvíli zjistíte kolik ho potřebujete a na jaké množství vody či jiného vaření.

Nyní něco k variabilitě. To je asi nejsilnější stránka tohoto setu a to mě na něm nejvíce bavilo. V případě, že nefouká použijete pouze samotný lihový vařič a na něj jenom umístíte křížový stojánek (jak jinak nežli z titanu) a už vaříte. Dají se také použít lihové tablety a v tomto případě používáte pouze závětří bez vařiče.

Co ale dělat v případě, že vám dojde líh nebo tablety? Nezoufejte. Teď přijde to nejzajímavější. Poskládáte závětří a to bez lihového vařiče, protože vám přeci ten líh došel a bez plotýnky. Nasbíráte březovou kůru, či nějaký jiný přírodní podpalovač, vložíte ho na dno závětří a následně na něj vyskládáte dřívka, větvičky a další hořlavý materiál. Škrtnete sirkou a při troše štěstí a šikovnosti máte za chvilku krásný ohýnek v krásném titanovém krbíčku, na kterém bez problému uvaříte oběd, čaj nebo kávu. Dokonce i buřtíka si můžete upéci.

Jeden z mých dalších poznatků je to, že po uvaření je ve velice krátké době možné vařič včetně příslušenství kompletně složit a uložit,Ever aniž by jste se museli bát, že se popálíte. Materiál vychladne tak rychle, že si ani nestačíte nalít uvařenou kávu a natož ji vypít.

Prostě Evernew Titanium DX set je výborný, zábavný a spolehlivý. Je lehký, nemá se na něm co rozbít a především funguje tak jak má.

Cena 2.580,- Kč zase až tak nízká není, ale titan je titan a navíc když to funguje, tak není co řešit. Za příplatek 1.300,- Kč lze ještě pořídit Appalachian Set, ve kterém ještě získáte navíc hrnec o objemu 550 ml, který má dno tvarované přesně tak, aby zapadl do vrchní části závětří.

Za mě velká jednička.

Pozitiva

funkčnost

variabilita

váha

rozměry

topení dřevem mě fakt baví

Negativa

zatím nenalezeny

Cena
2.600,- Kč

Hmotnost
90 g

Materiál
Titan

SHARE
  • 2.600,- Kč
  • 90 g
  • Titan

support: