Dag Raška 17. 4. 2023

Týden se s týdnem sešel a je tady opět nový článek. Týden se s týdnem sešel a opět je tu malá rámová brašna, trojúhelníkového tvaru. Protentokrát z dílny anglické Apidury a je určena především pro celoodpružená kola. Je litrová, je minimalistická. Jdeme se na ni mrknout.

Týden se s týdnem sešel a je tady opět nový článek. Týden se s týdnem sešel a opět je tu malá rámová brašna, trojúhelníkového tvaru. Protentokrát z dílny anglické Apidury a je určena především pro celoodpružená kola. Je litrová, je minimalistická. Jdeme se na ni mrknout.

U Apidury miluju popisy materiálů. Firma si dost úzkostlivě střeží podrobnější popis materiálů a uvádí pouze, že je brašna vyrobena z nylonu 420D, dle vlastních požadavků a specifikace. Tím lépe pro mě. Za zmínku určitě stojí, že brašna je kompletně svařovaná a díky tomu nepromokavá. Kdo zná výrobky Apidura, ví, že je to u této společnosti standardem.

Tato malá brašna vyniká především svou jednoduchostí. Z obou stran je zip, na obou koncích krytý vývod pro kabel power banky nebo sluchátek. A proč na obou stranách? Protože díky asymetrickému tvaru lze brašnu otočit o 180 stupňů a tak ji lze dostat do různých geometrií rámů kol. Uvnitř brašny naleznete pouze malé elastické poutko, do kterého lze uchytit třeba náhradní duši a jinak nic dalšího. Co by jste asi tak chtěli do litrové brašny narvat dalšího. Brašna má vnitřek provedený ve žluté barvě, díky čemu se v ní lépe hledají drobnosti. Na obou stranách brašničky jsou reflexní prvky.

K uchycení slouží dva suché zipy na vrchní části a ty lze umístit dle potřeby do čtyř průvlaků. A pak je zde jeden popruh, kterým se brašna upne k spodní rámové trubce. Vše je dílem krátkého okamžiku a vše drží na svém místě. 

Po vybalení jsem byl překvapený, jak dokonale a přesně padla do mého rámu Koba Sentiero. Jako by byla vyrobena právě do něj. Nacpal jsem do ní všechny potřebné věci jako je duše, knoty, lepení, nářadí, montpáky a ještě pár drobností a vyrazil jsem. Na svém celoodpruženém kole jsem vždy vozil vrchní rámovou brašnu a nebylo to to pravé ořechové. V divočejších sjezdech se mi mnohdy stalo, že se brašna různě posouvala a kývala se. Ale zvykl jsem si.

Po první jízdě s Apidurou Backcountry frame pack mi bylo jasné, že to je přesně to pravé a že přesně tahle brašna mi ve výbavě chyběla. Stabilita je dokonalá, nic se nekývá, nic se neposouvá. Prostě drží jako přibitá a ani se nehne. Potvora jedna. Měl jsem strach, že se mi bude hůř manipulovat s bidonem, ale ne. Je to sice hodně na těsno, ale i 700 ml bidon lze bez větších problémů a s trochou cviku, vytáhnout. O půl litrovém ani nemluvím. Tam ani ten cvik nepotřebujete. 

Mohl bych vám tady dál něco psát, ale ono v podstatě není o čem. Brašna nemá chybu a já jsem ji od nasazení na Kobu ještě nesundal. A ani nesundám. Není důvod. 

Pozitiva
  • oboustranný přístup
  • vodotěsnost
  • výstup pro powerbanku
Negativa
  • není po obvodu polstrovaná
  • jinak nic nenalezeno

Cena
1.499,- Kč

Hmotnost
102 g

Rozměry
1 l

Materiál
Nylon 420D

SHARE
  • 1.499,- Kč
  • 102 g
  • 1 l
  • Nylon 420D

support:
inzerce inzerce