Náš host 20. 11. 2023

Závod okolo Holandska na Gravelu 2023, roviny, to bude pohoda, ale né tak docela.

Závod okolo Holandska na Gravelu 2023, roviny, to bude pohoda, ale né tak docela.

Text a video: Lukáš Klement

Závod je 2000 km dlouhý, stoupání nestojí za řeč, vítr se měřit nedá, písek všude kam se podíváš. Přihlásil jsem se na poslední chvíli, 10 hodin v autě, noc před startem mě budí místní četnictvo, že nesmím spát na parkovišti v autě. Když jsem jim otevřel dveře s nožem v ruce, tak to ještě nekončilo, rozespale sem jim říkal kolik chtěj peněz, což chápali jako úplatek. No nic, nějak jsem to klasicky uplácal, pak už jsem neusnul a díky tomu jsem se velkou část závodu trápil. Dny před startem jsou pro mě to nejdůležitější, chytit tu flow a odpočívat se mi tady moc nepovedlo, ale konkurence odpadala. Závod byl totiž mnohem těžší než všichni čekali. V Holandsku měsíc a půl před startem nepršelo, tak ze všech cest bylo doslova pískoviště. Pak zas pršelo tolik, že by se hodil člun, ale čím těžší závody jsou, tím je cesta cennější a tím víc chutná cíl. Tak se na to pojďte podívat.

Snad se mi podařilo zachytit, co v těchto závodech prožívám, a možná jsem vám ukázal můj pohled na Bikepacking. Videa jsou skvělá, protože jsem občas tak vyndanej že si půlku závodu nepamatuju. Kdyby nějakého fajnšmekra zajímalo, co jsem vezl pod kapotou a jaké blbosti sem táhnul, taky ještě doplňkové videa o vybavení.

Pokud vás to bavilo a zajímají vás další věci, tak připravuji podobný formát ze závodu Silk Road Mountain Race v Kyrgyzstánu a tam už to taková sranda nebyla. Krásné podzimní ježdění a děkuju za pozornost.

SHARE

support:
inzerce inzerce