Náš host 29. 5. 2023

Když se mi dostaly do rukou brašny od firmy Restrap, byl jsem na první pohled potěšen. Prvně tím, že nejsou vyrobeny v Číně, jak je to dnes běžné. Hrdě to hlásá nápis na vnitřní straně brašny „made in Britain“.

Když se mi dostaly do rukou brašny od firmy Restrap, byl jsem na první pohled potěšen. Prvně tím, že nejsou vyrobeny v Číně, jak je to dnes běžné. Hrdě to hlásá nápis na vnitřní straně brašny „made in Britain“.

Text a foto: David Šponar

Druhá radost byla z materiálu. Jedná se o starou dobrou corduru, jakou pamětníci znají ze zlatých dob Brněnské Gemmy v 90. letech. Osobně jednu vlastním a je v podstatě nezničitelná. Byl jsem tedy moc zvědav, jak dopadnou v testu odolnosti, nepromokavosti a v neposlední řadě praktičnosti. Ač jsou obě určeny na řídítka, je každá jiná a tím i určena k jinému účelu. První z nich je RACE BAR BAG, je to tzv. rollbag a druhá BAR PACK je typu mesenger.

RACE BAR  je naprostá klasika, kterou používá každý bikepacker a vozí v něm většinou spaní nebo náhradní oblečení. U Restrapu je však všechno tak trochu jinak. Běžně se totiž tento typ roluje z boku, tady je to z horní hrany dolů. Musím říct, že toto řešení je docela praktické. Přijde mi přehlednější při balení a je pěkně vidět co kde máte. Není také nutno vše najednou vytahovat. Škoda jen, že není kapánek větší (7.l). Nacpal jsem tam sice letní spaní (plachta, žďárák z tyweku a letní minipéřák), ale bylo to na hraně. Pak jsem zaroloval jen 2 otáčky a to už hrozí vniknutí vlhkosti dovnitř. Nicméně vlezlo se a tudíž je vhodná na letní výpravy, kdy není potřeba vozit spaní do horších podmínek. Co mne však mrzelo ještě víc, byl fakt, že nemá uchycení na přídavnou brašnu (jak to má například Acepac). Na řídítka tak už nepřipnete nic. Ideálně by se k tomu hodila právě druhá brašna typu messenger, BAR PACK.

Osobně mám tento druh brašny raději, jelikož se do ní lépe přistupuje a tím se i lépe balí. Je univerzálnější, protože jde vozit i v městském „civilním“ režimu. Je narozdíl od RACE  BARU vyztužená a tak velmi dobře drží tvar.  Vlezlo do ní spaní plus bunda a nepromokavé kalhoty. Objem je větší, než u bratříčka (10.l), ale pořád to není úplně ideální. Tato brašna má navíc přední kapsičku na drobnosti a (dle výrobce) na půlkruhový pevný zámek. Systém upnutí je bohužel stejný jako u rollbagu a neumožňuje připnout další brašnu na řídítka. Právě s upínáním jsem trošku bojoval, ale po chvíli cvičení už to šlo celkem rychle. Jen si člověk nesmí dávat na kolo narvanou brašnu. Je to zvláštní systém pružící spony se zpětnými zobáčky proti vysunutí. Drží velmi dobře a demontáž už byla otázkou vteřin.

Brašny jsem vozil jen po našich vlastech a dostaly docela slušně naloženo, jelikož je letos jaro hodně uplakané. S průnikem vlhkosti nebyl žádný problém, vždy bylo uvnitř krásně sucho. Jen je třeba vědět, že když se voda nedostane dovnitř, tak ani ven. Když vám do ní cokoliv vyteče, zůstane to uvnitř.

Pokud mám zhodnotit poměr ceny a „výkonu“ musím říct, že při jejich ceně jsou to brašny velmi kvalitně ušité. Snesou hrubší zacházení a ač mi úplně nesedí jejich velikost a chybí mi možnost přidání další brašny, pro spoustu bikerů budou ideálem nejen do města, ale i do přírody. Benefitem může být i to, že k nám necestovaly přes půl světa, ale jen z Yorkshire v Anglii.

Hmotnost
558/320 g

Rozměry
10/7 l

SHARE
  • 558/320 g
  • 10/7 l

support:
inzerce inzerce