Jan Žďánský 29. 4. 2016

Jednoduchost a odolnost jsou hlavní domény této brašny od tuzemského výrobce.

Jednoduchost a odolnost jsou hlavní domény této brašny od tuzemského výrobce.

Menší varianta řídítkové brašny z Plzně se řadí do kategorie středního objemu. Válec o rozměrech 50×15 cm nabízí objem 12 litrů. Konstrukce vsází na jednoduchost a odolnost. Na jednoduchém válci se dvěma plnícími otvory není moc co zničit. Ke snadnějšímu zarolování a uzavření skvěle pomáhají suché zipy na vnitřní straně otvoru (stejně jako u podsedlovky). Uprostřed brašny je na přední straně malá elastická kapsa na nějakou tu drobnost, případně se do ní vejde suché polínko na zátop. Je opravdu miniaturní, asi bych do ní nic důležitého nedával. Stejně jako podsedlová brašna je i ta řídítková vyrobena z Kortexinu a Cordury. Což zjednodušeně znamená, že je z odolného a trvanlivého materiálu z vysokou voděodolností. Kvalita zpracování je jak se zdá, u všech výrobků Everbike na vysoké úrovni. Samozřejmostí jsou podlepené švy i velkorysé reflexní prvky. Pokud stejně jako já preferujete větší objemy, určitě uvítáte popruhy pro zavěšení dalšího příslušenství jako je stan, nebo karimatka. Jsou dostatečně dlouhé a díky plastovým přezkám je jejich nastavení velice rychlé a snadné.

duchu hesla „ v jednoduchosti je krása“ se nese i přichycení k řidítkům. Žádné přezky, spony, nebo zadrhovadla. Jen nylonový popruh se suchým zipem provlečený skrz plastové oko vše bez problémů udrží. Doporučuji si na internetu prohlédnout montážní návod. Montáž je opravdu jednoduchá, jen je potřeba popruh dvakrát správně provléknout, jinak by mohlo zbytečně dojít k poškození švů. Vzhledem k tomu, že se brašna na pevno přitáhne k řídítkům, nezbývá už prostor na průchod pro lanka, nebo hadičky. Pokud je máte dostatečně dlouhé tak aby šli pod brašnou jste v klidu. Pokud ne, je lepší nechat uchycení trochu na volno a udělat tak mezi řidítky a brašnou prostor. Zde bych viděl prostor pro zlepšení, k čemuž by posloužili nějaké distanční podložky. Přece jen nechávat si předělávat hydrauliku se nemusí každému chtít.

Aby se brašna při jízdě nekymácela jistí se dalším suchým zipem k rámu kola. Ten je úplně samostatný, proto si ho dobře hlídejte. Jestli stejně jako já často ztrácíte věci věřte mi, že tento úzký černý proužek dokáže zmizet velmi rychle. Střední část brašny je po celém obvodu vyztužena extra vrstvou Cordury, proto se nemusíte bát, že v místě styku s rámem dojde k nějakému poškození. Na plátně bude vidět, že je toto místo namáhané, ale u toho zůstane.

Na udávaný objem 12l mi stavba připadá dostatečná. Nacpat dovnitř třísezonní spacák se ukázalo jako nesnadný úkol, ale lze to. Pro snadnější zabalení bych volil variantu XL. Zde si dovolím malou radu z praxe. Ukázalo se, že nejsnazší způsob je provléknout spacák skrz brašnu a pak ho dovnitř pěchovat oběma konci. Tím se i zajistí, že bude uprostřed stabilní a brašna se nebude nijak lámat, nebo kroutit. Naštěstí dlouhé popruhy poberou opravdu hodně, takže se nemusíte bát, že by v chladnějších měsících muselo nějaké vybavení nedobrovolně zůstat doma.

Někdy je fajn mít chytré věcičky, které mají všemožné vychytávky. Jindy je zas lepší mít jednoduché a především odolné, které si na nic nehrají a jen účelně slouží. Přesně taková je tahle řídítková brašna.

Pozitiva
  • vyrobeno v ČR
  • jednoduchost
  • mechanická odolnost
  • suchý zip na zavírání
Negativa
  • malá kapsa

Cena
1990Kč

Hmotnost
370g

SHARE
  • 1990Kč
  • 370g

support: