Jan Žďánský 23. 10. 2018

Určitě nejsem jediný, kdo tráví v cyklo kraťasech většinu teplých dní, ať už jedu na kole, nebo chodím po městě. Proto mám rád kraťasy, které jsou použitelné i v běžném životě, což v mém případě znamená především pohodlí a dostatek kapes. Domácí model Sensor Charger, to vše nabízí.

Určitě nejsem jediný, kdo tráví v cyklo kraťasech většinu teplých dní, ať už jedu na kole, nebo chodím po městě. Proto mám rád kraťasy, které jsou použitelné i v běžném životě, což v mém případě znamená především pohodlí a dostatek kapes. Domácí model Sensor Charger, to vše nabízí.

Pokud jde o materiál, jsou Chargery vyrobené ze silnějšího, ale stále lehkého a prodyšného polyesteru, který je na vnitřní straně jemně česaný a skutečně příjemný na dotek. Díky příměsi elastanu látka i lehce pruží, což ještě více napomáhá už tak volnému střihu. Široké nohavice s anatomicky tvarovanými koleny poskytují velkorysý prostor i pro nadstandardně “nadřepovaná” stehna. Přesto, že jsem v kraťasech jezdil už od jara, dával jsem si s napsáním tohoto testu záměrně na čas. Zásadním kritériem je pro mě totiž životnost. S oblečením je to tak, že někomu sedí a jinému ne. Proto mě nejvíce zajímalo, jak budou vypadat po pár měsících v sedle. A nevypadají zle. Barevný odstín je matnější (to jsem uvítal) ale švy na konci sezony nevykazují žádné zásadní změny. Výjimkou je hlavní šev na zadku, který jsem natrhl při jednom zbrklém přesunu za vytažené sedlo. To se holt může stát. Zip na poklopci i druk v pase fungují stále dobře a z kapes se mi žádné drobáky nekutálí, takže i po půl roce vše drží.

V pase mají Chargery stahovací gumu, ale přeci jen bych uvítal nějaké manuální stahování, jako má model Helium. Obzvlášť na vícedenních cestách, při kterých člověk nějaké to kilo ztratí, by se taková drobnost hodila. Dají se využít oka pro opasek, ale ten mi při jízdě na kole moc nevyhovuje. V úvodu jsem zmiňoval kapsy. Těch mají Chargery celkem pět. Čtyři hlavní a jednu mini v pravé přední kapse. Zadní kapsy mají rozdílné zavírání i vstupy. Do levé se sahá tradičně shora a zajištěná je suchým zipem, zatímco pravá se zapíná skrytým spirálovým zipem na pravé straně. Všechny kapsy jsou pěkně hluboké a  když občas něco zapomenu v některé z těch zadních, ve šlapání mě to nijak neomezuje, protože sahají až do půlky hamstringů.

Jelikož se jedná o cyklistické kraťasy, jsou jejich součástí i vyjímatelné elasťáky s 2D vložkou. Už je to dávno, co jsem na sobě měl něco takového a popravdě řečeno doufám, že to tak zůstane i nadále. Proto nedokážu objektivně říct, jak je ta vložka dobrá. Jen dodám, že elasťáky mají kratší střih, takže se určitě nestane, že by byla černá nohavice pod volnými kraťasy vidět.

Sensor Charger jsou skutečně šité v České republice, což je třeba zmínit a vyzdvihnout! Velmi jsem si oblíbil jejich nenucený design bez log a nápisů, který je předurčuje ke každodennímu užívání. Vzhledem k tomu, že na cestách i běžně na kole preferuji civilní vzhled, není se čemu divit.

Pozitiva
  • civilní vzhled
  • volný střih
  • made in CZ
Negativa
  • absence manuálního stahování

Cena
2195 Kč

Materiál
Polyester/Elastan

SHARE
  • 2195 Kč
  • Polyester/Elastan

support:
inzerce inzerce