Dag Raška 13. 1. 2020

Zima se pomalu blíží, mám za sebou první návštěvu lehce pocukrovaných Jizerských hor, a tak pomalu nastal čas vytáhnout z šatníku něco teplejšího na sebe. Oblékl jsem na sebe zimní kalhoty od firmy 45NRTH s názvem Naughtvind. Kalhoty jsem podrobil dlouhodobému testu a konečně se s vámi mohu podělit o své poznatky. Pusťte se do čtení.

Zima se pomalu blíží, mám za sebou první návštěvu lehce pocukrovaných Jizerských hor, a tak pomalu nastal čas vytáhnout z šatníku něco teplejšího na sebe. Oblékl jsem na sebe zimní kalhoty od firmy 45NRTH s názvem Naughtvind. Kalhoty jsem podrobil dlouhodobému testu a konečně se s vámi mohu podělit o své poznatky. Pusťte se do čtení.

Kalhoty jsem si pořídil před začátkem zimy v roce 2018 a dost jsem se na ně těšil, protože jsem měl možnost testovat už pár výrobků od firmy 45NRTH a vždy jsem byl nadmíru spokojený. Už při zkoušení správné velikosti jsem byl mile překvapen, jak jsou kalhoty příjemné na holých nohách a o to nedočkavěji jsem se těšil na první jízdu. Nejdříve k obligátnímu materiálovému složení, které mě tak moc baví…nebaví.

Naštěstí jo velice jednoduché. Hlavním materiálem je softshell Shoeller. Materiál je elastický, hřeje a je i dostatečně prodyšný. Příjemným překvapením pro mě bylo, že kolena jsou z vnitřní strany opatřena jemným fleecem, který udrží kolena v teple i při dlouhém sjezdu. Jednoduché a funkční řešení, které chválím a hlavně ho chválí má věčně promrzlá kolena. Kalhoty jsou opatřeny v přední části dvěma hlubokými kapsami, které sice nemají zip, ale vzhledem k jejich hloubce nemusíte mít strach, že by vám z nich něco vypadlo. Kapsy se zipy najdete v zadní části kalhot a ty jsou vybaveny svislými zipy. A nebojte se, že pokud si něco vložíte do zadní kapsy, tak si nemůžete sednout na sedlo. Není tomu tak. Kapsy jsou svisle podlouhlé. V pase je možné si šíři kalhot ještě přizpůsobit pomocí dvou stahování, která jsou opatřena háčky, které jednoduše zaháknete do prošitých ok. K zapínání slouží zip, plus háček a dvě patentky. Těsně nad koleny jsou na boku stehen zipy, které slouží k odvětrávání a ty jsou vybaveny légou z reflexního materiálu. Nohavice jsou zakončeny dostatečně dlouhými zipy a stahováním na patentky.

Pojďme se nyní podívat na uživatelskou stránku kalhot Naughtvind. Kalhoty jsem začal používat v teplotách lehce pod nulou a zhruba do deseti pod nulou jsem pod ně nikdy nebral žádnou další vrstvu. V mém případě teplota okolo mínus deseti byla hraniční. Jakmile šly teploty níž, tak jsem již merino spodky potřeboval. Kalhoty jen tak lehce neprofouknou a musím pochválit oblast kolen, která je vybavena z vnitřní strany fleecem. Teplo drží skvěle, ale při delších stoupáních je opravdu potřeba rozepínat odvětrávání a tady bych možná uvítal poněkud větší odvětrávací otvory. Mnohdy se mi stalo, že to ventilační otvory nestihly odvětrat a tak jsem na vrcholu stoupání cítil vlhkost potu na stehnech. Ale každý jsme jiný, takže toto berte jako můj osobní pocit (pokud někdo z vás tyto kalhoty vlastní, tak budu rád za jakýkoliv komentář).

V každém případě se dá říci, že přes drobné výhrady splňují kalhoty 45NRTH Naughtvind přesně to, co jsem od nich očekával. Pro letošní sezónu 45NRTH vydala inovovanou verzi těchto kalhot, se kterou jsem bohužel zatím neměl možnost se seznámit.

 

Rád bych se vám omluvil za fotografie, ale bohužel mě po novém roce skolily dvě pánské smrtelné choroby, kašel a rýma, a tak jsem byl donucen poněkud improvizovat.

Cena
6.600,-Kč

Hmotnost
677 g

Materiál
Softshell

SHARE
  • 6.600,-Kč
  • 677 g
  • Softshell

support: