Líba Rodová 22. 6. 2020

Představuji vám svého nejvěrnějšího společníka (společnici) posledních pěti měsíců. Je to kouřově modrá bundička Patagonia DirtRoamer women's. Jelikož je dámská, tak první, co vyzdvihnu, je opravdu vyvedená barva. Anglicky smolder blue se zkrátka hodí ke všemu. Kromě Smolder blue jde sehnat i v barvě Camp green.

Představuji vám svého nejvěrnějšího společníka (společnici) posledních pěti měsíců. Je to kouřově modrá bundička Patagonia DirtRoamer women's. Jelikož je dámská, tak první, co vyzdvihnu, je opravdu vyvedená barva. Anglicky smolder blue se zkrátka hodí ke všemu. Kromě Smolder blue jde sehnat i v barvě Camp green.

Jelikož už tu Dag o této bundě psal, tak nebudu opakovat, co už je na webu, ale napíšu svůj pohled na věc. Dlouho jsem sháněla “kapesní” bundu na kolo, která by mě udržela v teple při sjezdech, pozdních návratech domů a v suchu při lehčím dešti a svižnější jízdě (myšleno: nebudu pod ní propocená, jak kdybych se oblékla do igelitu). Další věc, kterou jsem od bundy chtěla, bylo, aby byla celá rozepínací, měla kapuci a kapsičku. A to tahle lehounká kráska splňuje.

Po pěti měsících cestování jsem se do ní prostě zamilovala. Je velmi jednoduše střižená, ale i přesto pěkně sedí na těle. Krom prodloužených zad a ½ gumičky na spodním lemu rukávu je skvělá i velká kapuce, která není jen rozmar švadleny, ale parádně se pod ní vejde helma. 

Nespočítám, kolikrát jsem se vracela unavená a zmrzlá z kola, a právě díky kapuci mi nezmrzly uši a zpocená hlava. Kapuce jde jednoduše stáhnout gumičkou a kdyby někomu moc vadila, jde háčkem připnout k “oušku” na pověšení. Tím se z kapuce prostě stane límec.

Dvě kapsičky, jsou podle mě naprosto dostačující. Schovanou náprsní kapsičku jsem použila jen na klíče, ale naprosto stačí a člověk by si jí skoro nevšiml. Ta druhá je na zádech a slouží i k zabalení bundy. Zapomeňte na mini kapsu, do které násilím cpete bundu a bojíte se, co povolí dřív, jestli jemný materiál nebo vy. Tato kapsička je dostatečně velká, a tudíž tyhle obavy jdou stranou. Kromě mobilu, rukavic, kapesníčků a čelenky se mi tam vejde překvapivě dost pokladů. Jediné, co mi nejde do hlavy, je její umístění. To, že je na zádech, je OK, ale na levé straně mi trošku vadí. Jelikož je moje levá ruka vážně levá, je každé vyndávání telefonu za jízdy trošku risk. A zip, který jinak skvěle funguje, bych schovala pod látku, jelikož při jednom z blátivých testů, se dovnitř dostalo trošku víc písku, bláta a já kapsu otevřela až doma pod sprchou.

Bundu jsem testovala na běžkách v mrazu, při výšlapech na Šumavské vrcholky za jakéhokoliv počasí (krom vyšších teplot, tam logicky bunda zůstává jako nouzovka na kochání na vyhlídce) a samozřejmě na kole silničním i horském. Krom toho mi dobře posloužila jako ochrana péřovky při bivakování. Lehký deštík zvládla naprosto v pohodě.

A při pořádném asi dvouhodinovém testu v dešti a blátě vydržely rukávy, předek a ramena bundy. Bohužel na zádech byl promočený flek. Samozřejmě, že je to nejvíce namáhané místo (pokud nevozíte blatníky), ale po bližším průzkumu mi došlo, že při zimních jízdách byla na silnicích sůl, ta se sněhem a vodou dostala na má záda (i kalhoty) a porušila DWR úpravu.

Až se dostanu do nějakého outdoorového obchodu pro kvalitní impregnaci, tak vyzkouším, zda se to dá alespoň trochu zachránit. Plyne z toho ponaučení: buď v zimě používejte pořádné blatníky a nebo si neberte tu nejlepší bundu a nepromokavé kalhoty, co máte doma. Sůl je zmetek. 

Co víc napsat? To že nebude chybět na žádné z mých cest jsem už napsala a to že jí doporučuji kudy chodím dodávat nemusím. Cena je sice o „kapku“ vyšší, ale kdo je tak bohatý aby si mohl kupovat levné věci?

Pozitiva
  • velmi příjemný materiál
  • velká kapuce
  • sbalitelnost a váha
  • prodyšnost
Negativa
  • kapsa na levé straně
  • nekrytý zip na kapse

Cena
5.800 Kč

Materiál
Polyester DWR

SHARE
  • 5.800 Kč
  • Polyester DWR

support: