Tom Possum 17. 1. 2017

Druhej lednovej víkend na krku. Rodinka naplánovala návštěvu u babičky a já tím pádem výjezd do Brd.

Druhej lednovej víkend na krku. Rodinka naplánovala návštěvu u babičky a já tím pádem výjezd do Brd.

V týdnu před tím dokončuju prototyp crossové bikepackingové koloběžky do lesa. Chci použít minimum nosičů. Protože ještě nemám hotovou vidlici s přípravou na Anything Cage, montuju prozatím karbonku od čínských soudruhů a většina bagáže putuje na řidítka a rám. Váha stroje je 9,8kg a kompletně sbalená koloběžka má 18kg. V rámci možností jsem spokojený. V sobotu dopoledne vezu holky k babičce a vracím se do Berouna, kde sedám do vlaku do Třebáně.

Tam nacházím o nádraží opřenej Romanův stroj. Vyzvedávám ho a dáváme jedno rychlý přestupní pivo. Lokálka nás veze do Hostomic, kde máme sraz v místním pivovaru se zbytkem party. Probíhá družba s domorodci, postupně doráží Tomáš a Martin s Pavlou a Darem. Už za řádné tmy vyrážíme po žluté na hřeben. Na stezce leží tak 10 – 15cm sněhu. Takže víceméně tlačíme. Nahoře rozděláváme oheň, pečeme buřty. Pekl bych i slaninu, ale Darouš byl rychlejší. Prý to bylo poprvé, co někomu něco sežral. Kolem půlnoci zalézáme do svých bivaků.

V noci je cca -6, spí se krásně. Ráno nás skvělé počasí. Vaříme svoje snídaně, fasujeme vodu od obyvatel rozhledny. Balíme a jedem po červené směrem na Klondajk. Dopoledne je ve znamení experimentů s tlakem v pneu, osvojování si návyků jízdy na sněhu a mokrejch bot. Začínám Pavle závidět jejího tahouna. Darouš je skvělej a hodně jí pomáhá. Taky aby ne, když má plný bříško mojí večeře. Objíždíme Klondajk zprava podle plotu a začínáme toho mít dost.

Na Rovinách je v plánu oběd. Výborná polívka a dvě rundy skvělejch domácích koláčů. To nás staví na nohy a vracíme zpět do té bílé vřavy. Dál cestou na Skalku přibejvá lidí, na jedná cestě se potkávají cyklisti, běžkaři, turisti a my. Pro všechny je dost místa, ale za největší exoty mají všichni samozřejmě nás pět koloběžkářů. Na Skalce dáváme griotku a následuje poslední etapa do Černolic a sjezd do údolí na vlak. Tam se loučíme s Romanem a Tomášem, kteří pokračují po vlastní ose na Prahu a já s Martinem a Pavlou mizíme vlakem na druhou stranu. Za mě to hodnotím jako skvěle prožitej kus víkendu a dobrej start do koloběžkový sezóny 2017.

SHARE
  • 2 dny

support: